Підготовки здобувачів вищої освіти за ваучерами

Хто може отримати ваучер? 

Одноразове право на отримання документа, відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою КМУ від 20 березня 2013 р. № 207, мають: 

  • Громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку;
  • Звільнені зі служби в органах внутрішніх справ,  Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
  • Звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • Внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  • Особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • Особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • Особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
    Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні. 

 

Хто не може отримати ваучер? 

Не можуть отримати ваучер особи, які: 

  • є зареєстрованими безробітними;
  • не працюють, але на дату подання заяви для них є підходяща робота;
  • проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти. 

 

Якщо особа вже навчається в закладі освіти, чи може вона отримати ваучер для відшкодування вартості/компенсації навчання? 

Ні, умовами Порядку це не передбачено. Особа має подати заявку на отримання ваучера на навчання до подання документів у заклад освіти.
Окрім того, слід пам’ятати, що Міністерством економіки визначено перелік професій, спеціальностей для навчання за якими може бути виданий ваучер (на сьогодні це 123 професії та спеціальності), а заклад освіти повинен мати ліцензію на здійснення такого виду діяльності на рівні професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

 

№ з/пНайменування спеціальностіКод спеціальності*
1Дошкільна освіта012
2Середня освіта (за предметними спеціальностями)**014
3Економіка***051
4Психологія053
5Менеджмент073
6Маркетинг075
7Підприємництво та торгівля076
8Інженерія програмного забезпечення121
9 Комп'ютерні науки122
10Системний аналіз124
11Кібербезпека та захист інформації125
12Інформаційні системи та технології126
13Біотехнології та біоінженерія162
14Мікро- та наносистемна техніка176
15Харчові технології181
16Соціальна робота231
17Соціальне забезпечення232
18Туризм і рекреація242

* Код спеціальності згідно з переліком галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266. 

** Для здобуття кваліфікацій “Вчитель математики”, “Вчитель фізики”, “Вчитель хімії”, “Вчитель української мови і літератури”. 

*** Для навчання за ваучером осіб, визначених пунктом 3 частини першої статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”. 

Зверніть увагу! Більше інформації щодо переліку акредитованих освітніх програм на відповідному освітньому ступені та формі здобуття освіти, а також вартість навчання знайдете у Правилах прийому до навчального закладу. 

 

Яка максимальна вартість навчання за ваучером може бути? 

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на 25.04.2024 р. – це 30280 грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Зверніть увагу!!! У разі дострокового припинення навчання без поважних причин особа має відшкодувати закладу освіти витрати за період фактичного навчання. Зробити це необхідно протягом 30 робочих днів від дати наказу про відрахування, шляхом перерахування коштів на рахунок закладу освіти. 

 

Як можна отримати ваучер? 

Для отримання ваучера заявку можна подати онлайн або особисто звернутися в найближчий центр зайнятості. У разі подання заявки онлайн, фахівець служби опрацьовує форму та зв’язується із заявником протягом 3 робочих днів з моменту заповнення та подання заявки. 

 

Що робити з отриманим ваучером? 

Після отримання ваучера, протягом 90 календарних днів необхідно звернутися у заклад освіти та укласти договір про навчання та договору про надання платної освітньої послуги.

Зверніть увагу!!! Підставою для укладення Договорів про навчання має бути рекомендація про зарахування та виконання вимог до зарахування згідно Правил прийому закладу освіти.  

 

Які документи від закладу освіти потрібно надати Центру зайнятості? 

Отримані від закладу освіти Договори (їх завірені копії), а також документи, що підтверджують акредитацію спеціальності/освітньої програми, ліцензію ЗВО, кошторис вартості навчання та рахунок потрібно пред’явити Центру зайнятості, що видав ваучер.  

 

Коли я отримую підтвердження щодо зарахування? 

Надходження коштів протягом 10 днів з моменту укладання договорів на рахунок закладу освіти від Центру зайнятості, а також доплати від роботодавця або фізичної особи (якщо вартість навчання перевищує суму зазначену у ваучері), а також виконання вимог до зарахування є підставою до включення особи до Наказу про зарахування. 

 

Детальніше про навчання за ваучером можна ознайомитись на офіційному вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням.